Uczestnicy

Oprócz zespołu badaczy różnych dziedzin nauki, na wyprawie nie zabraknie osób z wieloma innymi umiejętnościami i specjalizacjami. Poznaj nasz team organizacyjny i uczestników badań.

Karol Hennig

Karol Hennig

Trener, Kierownik Wyprawy


Trener himalaistów Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Pomysłodawca i kierownik wyprawy ACX. 

Marta Naczyk

Marta Naczyk

Dietetyk APEX

Dietetyk Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. Podczas wyprawy ACX, będzie odpowiedzialna za żywienie uczestników oraz badania w zakresie dietetyki.

Dariusz Załuski

Dariusz Załuski

Himalaista, Dokumentalista

Zdobywca m.in Mount Everest i K2.
Uczestnik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Reżyser filmów o tematyce górskiej. Na wyprawie ACX będzie pełnił funkcję reporterską.

Nina Wiaderna

Nina Wiaderna

TRENERKA, FIZJOTERAPEUTKA


Miłośniczka biegów górskich i wspinaczki. Odpowiedzialna m.in za nabór do grupy badawczej oraz fizjoterapię i regenerację podczas wyprawy. 

Lek.Paweł Majewski

Lek.Paweł Majewski

Lekarz Wyprawy

Specjalista z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat turystyki i medycyny wysokogórskiej.  Wiedzę i doświadczenie zdobywał m.in. w Brukseli i Nowym Jorku. Na co dzień pracownik Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii w Gryficach.

Piotr Snopczyński

Piotr Snopczyński

HImalaista, Kierownik Bazy

Członek ekipy Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018, odpowiedzialny za funkcjonowanie bazy. Na Wyprawie ACX będzie pełnił funkcję kierownika bazy pod Ojos del Salado.

Kasia Biernacka

Kasia Biernacka

Fotograf

Specjalizuje się w fotografii outdoorowej, górskiej i speleologicznej.  Biega w górach i fotografuje biegaczy. Współorganizuje Festiwal Górski w Lądku Zdroju. Na wyprawie będzie pełniła funkcję reporterską.

dr n.med. Patryk Krzyżak

dr n.med. Patryk Krzyżak

LEKARZ, ELEKTROFIZJOLOG

Kierownik medyczny pionierskiego projektu MedExpeditions, współorganizator dwóch ekspedycji naukowych w chilijskie Andy. Płetwonurek i fotograf podwodny, rekordzista świata w nurkowaniu na wysokości.

Magda Mizak

Magda Mizak

Komunikacja -media/social media

Miłośniczka Tatr, amatorka wspinania, wypraw rowerowych, dzikich biwaków, podróży i przygód. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje wieloletnią administrację biurową w dużych korporacjach. Podczas wyprawy będzie odpowiadać za social media i kontakty z mediami.

Kuba Idziak

Kuba Idziak

Wsparcie Informatyczne i techniczne

Wspina się i biega po górach. Specjalista w zakresie informatyki i technologi. Odpowiedzialny za budowę strony. Podczas wyprawy będzie nas wspierał swoją wiedzą w zakresie IT. 

Rafael Piotrkowski

Rafael Piotrkowski

Współpraca z firmami

Alpinista, ultramaratończyk. W naszym projekcie odpowiedzialny za współpracę z partnerami i sponsorami wyprawy.

Marcin Kuciński

Marcin Kuciński

Współpraca Sprzętowa i Barterowa

Pasjonat wspinaczki, biegów i turystyki górskiej. W naszym projekcie zajmuje się współpracą z firmami w zakresie sprzętu i technologii.

Dominik Cysewski

Dominik Cysewski

Biochemik

Pracownik Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, specjalista z zakresu metod multiomicznych.
Wspinacz, członek zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Podczas wyprawy odpowiedzialny za molekularną część badań i integrację zebranych danych.